Білети та програмне забезпечення для кваліфікаційного іспиту

Для отримання дозволу на експлуатацію аматорської радіостанції, потрібно скласти кваліфікаційний іспит. Іспит складають при присутності КТК (кваліфікаційно-технічна комісія) та членів УДЦР (Український державний центр радіочастот). 

Чинна законодавча база України у всіх питаннях пов’язаних з оформленням Дозволів на експлуатацію аматорських радіостанцій на 99,9% приведена у відповідність з європейськими стандартами. Це означає, що будь-який радіоаматор України має змогу звернутись до регіональної філії УДЦР з заявою про намір безкоштовно скласти кваліфікаційний іспит. На його вимогу буде проведено засідання КТК. У випадку успішного складання іспиту, що засвідчать своїми підписами присутні на засіданні члени КТК, радіоаматор на свій розсуд може або отримати Дозвіл (Ліцензію) українського зразка, або довідку міжнародного зразка – так званий гармонізований екзаменаційний сертифікат HAREC. Цей сертифікат дає змогу без жодних іспитів чи випробувань отримати радіоаматорську ліцензію у переважній більшості європейських країн.

Перелік питань (Екзаменаційна програма) для складання кваліфікаційного іспиту затверджений постановою Кабінету міністрів України та є невід’ємною частиною чинного Регламенту аматорського радіозв’язку, це додатки 3 і 4 до Регламенту. Фактично перелік питань розроблений за рекомендаціями CEPT T/R 61-02 (HAREC) та ERC REPORT 32 (NOVICE). Невелика відмінність полягає лише в малому відсотку питань стосовно особливостей української національної нормативної бази стосовно радіоаматорської служби.

Основні моменти щодо порядку складання іспиту закріплені у відповідному розділі Регламенту аматорського радіозв’язку. Коротко нагадаю. Є два переліка білетів. Для початківців – для третьої категорії. Та складніший, для другої і першої категорії. Білети для другої і першої категорії одні й ті ж самі. Єдина відмінність, для другої категорії не потрібно складати практичну частину – тест на знання телеграфа. Для першої категорії знання телеграфа є обов’язковим.

Регламент передбачає два способи складання теоретичної частити кваліфікаційного іспиту. Перший спосіб тестування паперові білети та письмова відповідь шляхом вибору однієї вірної відповіді з чотирьох запропонованих, по кожному питанню. Другий варіант це використання спеціально розробленого програмного забезпечення для персонального комп’ютера, за аналогом тестів для отримання посвідчення водія. Другий варіант набагато зручніший як для складання іспиту, так і для самостійної підготовки до нього  та аналізу допущених помилок.

Програмне забезпечення для 3-ї категорії NOVICE

Програмне забезпечення для 1-ї та 2-ї категорії HAREC

Екзаменаційні білети у вигляді тестів для 3-ї категорії

Екзаменаційні білети у вигляді тестів для 1-ї та 2-ї категорії

Останнє редагуванняНеділя, 10 листопада 2019 07:48

Смотреть меня зовут эрл онлайн

Показать экономические прогнозы на 2014 год